زیرساخت ابری هایو

سرور ابری

فقط با چند کلیک جزیره ای از سرورهای ابری برای هر نوع استفاده راه اندازی کنید. برای شروع 25,000 تومان شارژ هدیه + 5% بازگشت وجه خواهید داشت (10,000 تومان با ثبت نام و 15,000 تومان با اولین شارژ 5% از هر شارژ نقدی) لذا راه اندازی سرور ابری رایگان است. همچنین محدودیتی در تعداد سرور نوع سیستم عامل و پلتفرم ها وجود ندارد.

تصویری از چند سرور
تصویر یک ماشین حساب که شخصی به آن تکیه داده است

قیمت سرور ابری

قیمت سرور ابری در هایو به 4 حالت پیشنهادی و 1 حالت سازمانی ارائه شده است تا به آسانی بهترین سرور ابری ایرانی یا خارجی را انتخاب کنید. البته قابل ذکر است با اینحال منابع سرور و سیستم عامل سرور مجازی ابری ایجاد شده در هر لحظه قابل تغییر است. مد نظر داشته باشید که با تغییر منابع قیمت سرور ابری تهیه شده نیز تغییر خواهد کرد.

خرید سرور ابری ساعتی

با خرید سرور ابری ساعتی هزینه تمام منابع و نگهداری سرور بصورت ساعتی محاسبه شده و از شارژ حساب کاربری شما کسر میگردد و دیگر نیازی به پرداخت هزینه زیاد نیستید و صرفا به ازای نحوه مصرف مبلغ دلخواه را میتوانید به شارژ پنل خود اضافه کنید.
قابل ذکر است که تمام کاربران هایو در 25,000 تومان شارژ هدیه + 5% بازگشت وجه
خواهند داشت (10,000 تومان با ثبت نام و 15,000 تومان با اولین شارژ 5% از هر شارژ نقدی) لذا امکان استفاده رایگان از سرور ابری هایو یا ویرا ابر برای همه وجود دارد.
 • Please enter a number from 1 to 32.
  لطفا عددی بین 1 تا 32 را وارد کنید.
 • Please enter a number from 1 to 16.
  لطفا عددی بین 1 تا 16 را وارد کنید.
 • Please enter a number from 1 to 200.
  لطفا عددی بین 1 تا 200 را وارد کنید.
 • 0 تومان
تصویری از یک حسابدار در حال محاسبه

خرید سرور ابری پایه

با خرید سرور ابری بسته اولیه شما یک سرور ابری آماده به همراه سیستم عامل دریافت خواهید کرد و بلافاصله می توانید اقدام به نصب و راه اندازی سرویس خود کنید. با خرید سرور ابری اولیه شما یک VPS ابری با منابع تعریف شده دریافت خواهید کرد با این تفاوت که در هر لحظه امکان تغییر منابع VPS ابری برای شما وجود دارد.

نام سرویس

CPU (Core)

Ram(GB)

Hard(GB)

ترافیک

قیمت ماهانه

Windows

1

1

20

نامحدود (منصفانه)

102960 تومان

Ubuntu

1

1

5

نامحدود (منصفانه)

70560 تومان

 CentOS

1

1

10

نامحدود (منصفانه)

81360 تومان

Debian

1

1

5

نامحدود (منصفانه)

70560 تومان

تصویری از یک حسابدار در حال محاسبه

خرید سرور ابری پیشرفته

با خرید کلود سرور در بسته پیشرفته علاوه بر سرور آماده پلتفرمی که نیاز دارید نیز بر روی کلود سرور شما راه اندازی و تنظیم خواهد شد.

با سرور ابری پیشرفته شما دیگر نیاز به نصب و تنظیم هیچ چیزی ندارید و بلافاصله بعد از دسترسی به Cloud Server میتوانید شروع به کار با پلتفرم درخواستی بکنید.

برای مثال اگر شما یک فروشگاه اینترنتی در بستر فضای ابری درخواست کنید، تیم فنی ما یک فروشگاه کامل را برای شما با تمام تنظیمات لازم راه اندازی خواهد کرد و شما فقط باید فروشگاه خود را مدیریت کنید.

سایت آماده وردپرسی

سرور ابری لاراول

سرور ابری پایتون

سرور ابری گیت لب

نام سرویسCPU(Core)Ram(GB)Hard(GB)ترافیکقیمت ماهانه
Docker118نامحدود77040 تومان
Webmin1110نامحدود81360 تومان
Gitlab1615نامحدود200160 تومان
وردپرس خام1210نامحدود102960 تومان
Node-js125نامحدود92160 تومان
Laravel1110نامحدود81360 تومان

دلخواه

(VIP)

تماس بگیرید

خرید جزیره سرور ابری

با خرید سرور ابری سفارشی شما میتوانید یک جزیره از سرور کلود یا سرورهای کلود خود را با کانفیگ مورد نیاز مشخص کنید تا ما آن/آنها را برای شما راه اندازی و تنظیم کنیم.

بدین شکل که از طریق فرم ارائه شده تعداد سرور ها و منابع، سیستم عامل و پلتفرم مورد نیاز برای هر سرور را مشخص میکنید.

سپس تیم فنی ما تمام کارهای لازم را برای شما انجام میدهد و تمام سرورهای مورد درخواست را با امنیت و ساختار استاندارد راه اندازی خواهد کرد.

ویژگی های سرور مجازی ابری

تصویری از فعال یا غیرفعال کردن لیست ویژگی ها

پرداخت ساعتی به ازای مصرف

فقط پول آنچه که استفاده کرده اید را پرداخت کنید. بعد از ساخت سرور مورد نیاز خود هزینه آن بصورت ساعتی از شارژ شما کسر می شود (شما 25,000 تومان شارژ هدیه دارید).

سرور ابری کاملا رایگان

با شارژ هدیه اولیه که به شما تعلق میگرد می توانید هر نوع سرور ابری که میخواهید را راه اندازی کنید و برای چند روز آن را تست کنید و از کیفیت آن اطمینان حاصل کنید.

امنیت با ساخت شبکه داخلی

با شبکه داخلی می توانید امنیت سرور ابری و وب سایت خود را دو برابر کنید، با این کار سرور اصلی در یک شبکه داخلی قرار میگرد و بصورت مستقیم غیرقابل دسترس است.

تغییر منابع در لحظه

حتی بعد از ساخت سرور ابری می توانید منابع تعریف شده را بصورت دستی کاملا تغییر دهید و در لحظه از منابع جدید استفاده ببرید.

تغییر سیستم عامل در لحظه

بعد از راه اندازی سرور در لحظه می توانید سیستم عامل پیشین خود را به سیستم عامل دیگری تغییر دهید مثل ویندوز به اوبونتو و برعکس.

آیپی شناور

به جای خرید آیپی جدید امکان تعریف آیپی برای هرکدام از سرورهای ابری ایجاد شده در لحظه و پابلیک کردن سرور ابری منتخب وجود دارد.

دسترسی ریموت و وب کنسول

علاوه براینکه در ناحیه کاربری امکان دسترسی به وب کنسول سرور را خواهید داشت امکان اتصال ریموت به سرور ابری ویندوز و سرور ابری اوبونتو نیز وجود دارد.

پشتیبانی همیشه در دسترس

تیم پشتیبانی زیرساخت ابری هایو با 6 راهکارِ تیکت، واتس اپ، تلگرام، تماس مستقیم، کارمند اختصاصی مدیر شبکه و DevOps همواره در دسترس شما خواهند بود.

هزینه کمتر با خاموش کردن

در هر لحظه که به سرور ابری نیاز نداشتید می توانید آن را خاموش کنید تا فقط یک سوم هزینه آن را پرداخت کنید.

تصویری از فعال یا غیرفعال کردن لیست ویژگی ها

چرا زیرساخت ابری هایو

زیرساخت ابری هایو سال هاست در حال کسب تجربه و اجرای بهترین ایده ها برای استفاده از محصولات خود می باشد که در زیر برخی از دلایل و ویژگی های هایو را آورده ایم.

هر کاربر 25,000 تومان شارژ اولیه هدیه + 5% بازگشت وجه خواهد داشت (10,000 تومان با ثبت نام و 15,000 تومان با اولین شارژ 5% از هر شارژ نقدی) که با این مقدار شارژ می توانید بصورت رایگان تا چند روز سرورهای ابری هایو را تست کنید و یا اقدام به خرید ایمیل سرور هایو کنید.

در هایو شما ابتدا باید یک جزیره بسازید به عنوان خانه سرورهای شما و سپس در هر جزیره میتوانید به تعداد مورد نیاز سرور ایجاد کنید و یک شبکه داخلی کامل فقط با یک IP Public داشته باشید.

در جزیره هایو شما میتوانید یک سرور به عنوان پروکسی سرور تعریف کنید و آیپی خود را به آن بدهید و با شبکه سازی سرور اصلی و دیگر سرور های مورد نیاز خود را یک مرحله پایین تر در شبکه خود ایجاد کنید که هیچکس دسترسی مستقیم به آنها را نداشته باشد.

در سرور ابری مجازی هایو شما هم دسترسی ریموت دسکتاپ به سرورهای ویندوز و اوبونتو دارید و هم دسترسی ترمینال در این دو و دیگر سیستم عامل های موجود.

این اطمینان به تمام مشتریان داده می شود که تمام سرورهای فیزیکی هایو در بهترین لوکیشن قرار گرفته اند و امنیت های سخت افزاری و فنی لازم برای آنها تامین شده است.

در شرکت زیرساخت ابری هایو تیم پشتیبانی همیشه با شما همراه است، شما با 6 راهکار پشتیبانی که پایین‌تر آورده شده است می توانید با ما در ارتباط باشید.

راهکارهای پشتیبانی

ارسال تیکت

از 8 صبح تا 12 شب در کمتر از چند دقیقه پاسخگو تیکت های شما هستیم.

تماس تلفنی

بین ساعات 8 تا 24 بصورت تلفنی می توانید سوالات و مشکلات خود را مطرح کنید.

واتس اپ

درصورت نیاز به ایجاد راه ارتباطی سریعتر از طریق واتس اپ پاسخگو خواهیم بود.

DevOps (غیر رایگان)

استخدام متخصص خصوصی و اختصاصی شما با ارائه شماره مستقیم تلفن همراه پشتیبان. تمام مشکلات فنی و زیرساختی شما را رفع خواهد کرد.

پشتیبانی وردپرس (غیر رایگان)

استخدام وردپرس کار متخصص خصوصی و اختصاصی با ارائه شماره مستقیم همراه پشتیبان. تمام مشکلات فنی وب سایت وردپرسی شما را رفع خواهد کرد.

SysAdmin (غیر رایگان)

استخدام مدیر شبکه متخصص، خصوصی و اختصاصی شما با ارائه شماره مستقیم تلفن همراه پشتیبان. تمام مشکلات فنی و زیرساختی شما را رفع خواهد کرد.

سوالات متداول

بعد از ساخت سرور تمام اطلاعات مورد نیاز جهت اتصال و ورود به سرور به ایمیلی که در هنگام ثبت نام تایید کرده اید ارسال می شود.

در بدو ورود به خانواده هایو شما مبلغ 10000 تومان شارژ رایگان دریافت خواهید کرد افزون بر آن با اولین شارژ به هر مبلغی 15,000 تومان شارژ هدیه بیشتر دریافت خواهید کرد. در نهایت می توانید با حداقل مبلغ ۱۰۰۰۰ تومان یا بیشتر حساب خود را شارژ مجدد نمایید و 5% از هر شارژ نقدی هدیه دریافت کنید.

در حالت عادی شما می توانید برای هر ماشین ساخته شده یک وب سرور داشته باشید که بتواند میزبان یک سرویس باشد.اما در ساختار هایو شما یک شبکه اختصاصی و مستقل دارید که می توانید بین انها به هر شکلی که بخواهید ارتباط برقرار نمایید.شما می توانید در این شبکه اختصاصی یک ساختار Microservice ایجاد نمایید و بوسیله یک Proxyserver تعداد نامحدود سایت را مدیریت کنیدتوسط بخش پشتیبانی به صورت رایگان قابل پیاده سازی است .

شما می توانید در پنل کاربری خود به هر تعدادی که بخواهید روال (Rule) فایروال برای هایو ابرهای خود اضافه کنید و امنیت ماشین های خود را خودتان مدیریت کنید البته توجه داشته باشید که افزودن هر روال شامل هزینه اضافه می شود .

به صورت لحظه ای و بدون نیاز به ریبوت در سروهای lxc می توانید از طریق پنل کاربری منابع را تغییر دهید .

شما با حداقل شارژ 10.000 هزار تومان می توانید بصورت ساعتی از سرور های ابری ما استفاده کنید. و درصورت اتمام شارژ سرویس شما بصورت موقت معلق میگردد که درصورت شارژ مجدد سرویس از همان نقطه قبلی راه اندازی مجدد می شود. البته شایان ذکر است که قبل از اتمام شارژ از طریق پیامک و ایمیل به شما جهت تمدید سرویس اطلاع رسانی خواهد شد.

دریافت فاکتور مستقیم از طریق پنل در سایت میسر می باشد همچنین هنگام ساخت هر سرویس هزینه های ان به شما نمایش داده می شود در صورت نیاز به پیش فاکتور نیز می توانید با واحد فروش تماس حاصل نمایید.

راهنمایی خرید سرور ابری ساعتی

بهترین سایت خرید سرور ابری

بهترین سایت خرید سرور ابری

منظور از سرور ابری چیست؟

سایت ها و تمامی محتواهای موجود در بستر وب می بایست ابتدا در مرکزی بارگذاری و جمع آوری شده باشند تا پس از جستجو توسط موتورهای جستجوگر، امکان دستیابی به آنها به وجود آید.

پس لازم است تا طراحان و توسعه دهندگان وب از طریق سایت خرید سرور ابری نسبت به تهیه و استفاده از بهترین های آنها اقدام نمایند.

سرور ابری محلی برای ذخیره سازی اطلاعات و داده های مجازی است که بخشی از ابر کامپیوترهای قدرتمند را شامل می شود و توان پردازش بسیار بالایی دارد.

سرورهای ابری این امکان را برای استفاده کنندگان به ارمغان می آورد که بتوانند با هزینه های بسیار کمتر و سهولت بیشتر به فعالیت در بستر وب بپردازند و دغدغه هایی در رابطه با تامین و نگهداری زیرساخت های لازم و برآورد هزینه های احتمالی این امور نداشته باشند.

سرور ابری با نام دیگر سرویس میزبان یا هاست نیز شناخته می شود؛

در ابتدایی ترین مراحل طراحی سایت، لازم است تا افراد نسبت به تهیه سرور ابری اقدام نمایند تا بتوانند مابقی امور و بارگذاری مطالبشان را بر روی سرور انجام دهند.

آشنایی با انواع سرور

سرور اشتراکی
در سرورهای اشتراکی محل ذخیره سازی و پنل های پردازشگر بین کاربران به اشتراک گذاشته می شوند.
مزایا:

 • قیمت مقرون به صرفه تر
 • دسترسی ساده تر

معایب

 • سرعت پردازش پایین تر نسبت به سایر سرورها
 • امنیت کمتر سرور

سرور اختصاصی

تهیه سرور اختصاصی به معنی خرید کل فضای سرور و یا تهیه فیزیکی آن است که امری بسیار هزینه بر است، البته در نظر داشته باشید که با این کار بهترین سرعت پردازش به کاربران سایت ارائه می شود و فضای ذخیره سازی زیادی در دسترس قرار می گیرد.

سرور ابری

به جرئت می توان گفت این سرورها بهترین نوع هاستینگ را به کاربر ارائه می دهند، زیرا که تلفیقی از دو نوع گفته شده بالاست و تمامی ویژگی های مورد نیاز مصرف کنندگان را دارا می باشد.

سرور ابری از طریق سیستم های مدیریتی کاملا تحت کنترل و نظارت قرار می گیرد،

از طرفی در صورت نیاز به افزایش ظرفیت و پهنای باند ارتباطی، امکان انجام سریع آن وجود دارد و هزینه های کمی را نیز پیش روی خریدار قرار می دهد.

سرور ابری ارزان از کجا بخریم؟

سایت ها و شرکت های زیادی به عنوان عرضه کنندگان سرور ابری در حال فعالیت و خدمات رسانی هستند،

اما ملاک هایی وجود دارد که موجود برتری برخی از آنها نسبت به سایرین می گردد؛ این ملاک ها در ادامه بررسی شده اند.

 • پشتیبانی

در انتخاب مرکز خرید سرور ابری می بایست به پشتیبانی های ارائه شده توسط تیم فروش و کارشناسی فنی توجه داشت،

زیرا به طور طبیعی در مراحلی از کار نیاز به راهنمایی و مشاوره وجود دارد و پاسخگویی مطلوب سایت خرید سرور ابری، موجب سهولت کار و رضایتمندی مشتری خواهد شد.

 • تنوع سرورها

همانطور که گفته شد سرورهای ابری تنوع بالایی در نوع، پایگاه اصلی سرور، ظرفیت و ترافیک دارند؛ با این اوصاف تهیه سرور ابری از فروشندگانی با تنوع محصولات بالا بهترین گزینه به شمار می رود.

 • امکان ارتقا سرویس ابری

با پیشرفت سایت و افزایش کاربران، نیاز به توسعه و ارتقا سرویس ابری احساس خواهد شد، پس باید در ابتدا نسبت به تهیه سروری اقدام نمود که امکان ارتقای آن وجود دارد.

 • امنیت بالا

همانطور که بیان شد تمامی اطلاعات و محتواهای سایت بر روی سرور ابری قرار داده می شوند، پس طبیعی است اگر بگوییم امنیت سرور یکی از مهمترین ملاک های انتخاب بهترین سایت خرید سرور ابری است.

 • قیمت مقرون به صرفه

سایت و یا شرکت ارائه دهنده سرور ابری می بایست قیمت های متناسبی را برای خدمات خود در نظر گرفته باشد؛

با مقایسه درگاه های مختلف و یا دریافت مشاوره رایگان تیم هایو می توانید به اطلاعات لازم در رابطه با قیمت گذاری و ویژگی سرورها دست یابید.

بهترین شرکت خرید سرور ابری

تیم تخصصی زیرساخت ابری هایو با ارائه بهترین خدمات و پیشنهاد نازل ترین قیمت ها در تلاش است تا نیازهای افراد،

ادارات شخصی و دولتی، فروشگاه ها و تمامی کاربران وب به فضای ابری، مانیتورینگ و فعالیت های دیجیتال را رفع نماید.

بدین منظور امکان خرید سرور ابری ساعتی نیز فراهم آورده شده است تا عموم مشتریان بی دغدغه و بسته به نیاز خود دست به انتخاب و خرید بزنند و دائما به شرکت خرید سرور ابری ایده آلی دسترسی داشته باشند.

مشاوره های رایگان تخصصی و پشتیبانی های 24 ساعته هایو از نقاط قوت این مجموعه به شمار می رود که آن را از سایر مراکز و سایت های ارائه دهنده هاستینگ و سرویس ابری متمایز می سازد.

آشنایی با سایت خرید سرور ابری

با توجه با وجود مراکز متعدد عرضه کننده سرورهای ابری و خدمات هاستینگ ممکن است بسیاری از افراد برای تهیه این خدمات دچار سردرگمی شوند،

پس لازم است تا به مرکزی دسترسی داشته باشند که خدمات مناسبی را در زمینه مشاوره و راهنمایی مشتریان ارائه می نماید و در طول فرایند انتخاب و خرید همواره همراه افراد است.

موضوع حائز اهمیت دیگر قیمت سرور ابری است که برای بسیاری از افراد اصلی ترین ملاک انتخاب به شمار می رود؛

داشتن تنوع در قیمت سرور ابری لازمه ای برای انتخاب یک سایت به عنوان بهترین سایت خرید سرور ابری است.

ویژگی سرورهای ابری هایو

 • امکان مدیریت کامل سرور
 • امکان ارتقا و انتقال سرور در زمان دلخواه
 • سرعت و پایداری داده ها در زیرساخت های سرور ابری
 • تهیه نسخه های پشتیبان
 • ایمنی بسیار بالا
 • قیمت مقرون به صرفه و اقتصادی
 • امکان خرید سرور ابری ساعتی
 • پشتیبانی بلند مدت تخصصی تمامی سرورهای ارائه شده

 

خرید سرور ابری ایران

پیش از این نیز عنوان شد که سرورهای ابری بخشی از کامپیوترهای بزرگ و قدرتمند هستند که امر ذخیره سازی، پردازش و بازخوانی اطلاعات را انجام می دهند.

تمامی سرورها دارای یک پایگاه فیزیکی هستند که به واقع همان محل قرارگیری جغرافیایی آنها است، برای مثال برخی از سرورهای ارائه شده در کشورهای اروپایی قرار دارند و برخی دیگر داخل کشور هستند.

خرید سرور ابری ایران هزینه های کمتری را به دنبال می آورد و گزینه بسیار مناسبی برای شروع یک کسب و کار کوچک اینترنتی و ایجاد سایت با هزینه پایین به شمار می رود،

البته باید در نظر داشت که سرورهای ایرانی با توجه به تحریم های موجود دارای محدودیت های اندکی هستند که قابل چشم پوشی می باشند.

سرور ابری از کجا بخریم؟

با توجه به قیمت خرید سرور ابری ایران، بسیاری از افراد این گزینه را برای فعالیت های خود انتخاب می نمایند،

برخی دیگر نیز به سرورهای قرارگرفته در مناطق خارجی علاقه دارند،

البته این اصلا به معنای بهتر و یا بدتر بودن یکی از آنها نیست و هردو تماما کارآمد و باارزش می باشند.

در صورتی که در رابطه با انواع سرورهای ابری، قیمت ها و ویژگی های آنها پرسشی دارید می توانید به سادگی و تنها با دریافت مشاوره های رایگان تیم هایو، به پاسخ سوالات خود دست پیدا کنید.

خرید سرور ابری مهمترین گام در ایجاد یک وبسایت اینترنتی است و اهمیت بسیار بالایی بر روی ادامه روند کار و نتایج به دست آمده دارد.

اهمیت خرید سرور ابری مناسب

در صورت عدم تهیه سرور ابری مناسب ممکن است سایت های ایجاد شده به طور کلی از دسترس خارج شوند و ضرر و زیان های مادی زیادی متوجه سازمان ها و افراد شود،

از طرفی انتخاب سرور ابری اشتباه می تواند هزینه بر، ناکارآمد و ناامن باشد.

تمامی اطلاعات وارد شده به سایت بر روی سرور ابری وجود دارند، بنابراین کاربران پس از ورود به سایت و جست و جوی محتوا، به شکل مستقیم با سرور در ارتباط هستند؛

در صورتی که ترافیک سرور شرایط و سرعت مناسبی برای ارائه خدمت به کاربر نداشته باشد، موجب ناراحتی و نارضایتی وی خواهد شد و این نکته حائز اهمیتی در دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود.

مقایسه سرور ابری با هاست اشتراکی به صورت کامل

مقایسه سرور ابری با هاست اشتراکی به صورت کامل

سرور ابری چیست؟

سرور ابری یک تکنولوژی جدید است که می‌تواند نجات دهنده بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی باشد.

بسیار پیش آمده است که سرورهای یک سایت خاموش شوند و یا اینکه به صورت اتفاقی، از بین بروند و از این جهت، زمانی که کاربران وارد سایت شدند، با خطا روبرو شدند.سرور ابری، این مشکل را به خوبی برطرف کرده است.

در واقع سرور ابری، متشکل از چندین سرور به هم متصل است که اگر یکی از سرور‌ها خاموش شد و یا برای آن مشکلی پیش آمد، سرورهای بک آپ، جایگزین سرور اصلی می‌شوند و میزبانی سایت را برعهده می‌گیرند.از این جهت سایت شما همچنان پابرجا خواهد بود.

البته، بهتر است که برای هر کسب و کاری از سرور ابری استفاده نشود.

سرور ابری، برای کسب و کارهای خاصی قابل استفاده است.

برای مثال اگر وب سایت شما دارای بازدید وب بسیار زیادی است و از این جهت فروش سایت شما بسیار بالاست، پیشنهاد می‌شود تا حد ممکن از سرور ابری برای سایت خود استفاده کنید.

اگر قرار باشد تا مشتری وارد سایت شما شود و سایت برای مشتری لود نشود، نرخ بانس ریت سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد.

بنابراین، این برای کسب و کار شما اصلا مناسب نیست و از این جهت پیشنهاد می‌شود تا از سرور ابری برای میزبانی کسب و کار خود استفاده کنید.

سرور ابری از کجا بخریم؟ زیرساخت ابری هایو، نسل جدید زیرساخت ابری در ایران است که می‌تواند با مناسب ترین قیمت، به شما سرور ابری ارائه دهد.

هاست اشتراکی چیست و چه کارایی دارد؟

اگر شما دارای یک  کسب و کار کوچک هستید، پیشنهاد می‌شود تا از هاست اشتراکی استفاده کنید.

در این بخش قرار است تا برای شما توضیح دهیم که هاست اشتراکی چیست و چه کارایی دارد!

همانطور که از نام آن پیداست، هاست اشتراکی در واقع مابین چندین سایت، مشترک است.

یعنی اینکه منابع یک سرور برای چندین سایت استفاده خواهد شد.

مزایای استفاده از هاست اشتراکی

مزایای استفاده از هاست اشتراکی چیست؟ اگر کسب و کار شما کوچک است و هنوز بازدید کننده زیادی ندارد، به شما پیشنهاد می‌شود تا از هاست اشتراکی استفاده کنید.

هزینه خرید هاست اشتراکی نسبت به سرور ابری بسیار پایین تر است.

به طور کلی، هاست اشتراکی یک میزبانی سایت اقتصادی است که نیاز نیست برای آن هزینه زیادی بپردازید و از این جهت، می‌توانید وب اپلیکیشن‌ها و وب سایت‌هایی که تولید کردید را بر روی آن آپلود کنید و در اختیار کاربران قرار دهید.

 

هاست اشتراکی مزایا و معایب خاص خود را دارد!

همانطور که ذکر شد، به هنگام استفاده از هاست اشتراکی، چندین سایت به طور همزمان از منابع استفاده خواهند کرد و اگر یک سایت منابع بیشتری نیاز داشته باشد، به آن اختصاص داده خواهد شد و بنابراین سایت‌های دیگر با کندی سرعت مواجه خواهند شد.

اگر یک سایت از حداکثر منابع استفاده کند، به هنگامی که کاربران قصد دارند تا به دیگر سایت‌ها ورود کنند، با مشکلات خاصی مانند عدم منابع کافی و یا کندی سرعت سایت مواجه خواهند شد.

یکی از معایب دیگر هاست اشتراکی این است که اگر یک سایت از کاربران خود کلاهبرداری کند و یا از متد سئو کلاه سیاه استفاده کند و گوگل متوجه چنین مسئله ای شود، آی پی آن سرور را بلاک میکند.

به هنگامی که گوگل یک آی پی را بلاک کند، در واقع سئو آن مجموعه سرور بسیار افت پیدا خواهد کرد و گوگل از شما به طور غیرمستقیم می‌خواهد تا هاست سایت خود را جابجا کنید، تا مجددا سئو سایت شما بهبود یابد.

خرید سرور ابری به چه صورت است؟

زیرساخت هایو، می‌تواند به شما بهترین سرور ابری ارائه دهد که متشکل از چندین سرور است و پایداری کسب و کار شما 100% خواهد بود.

با استفاده از سرویس هایو، قادر خواهید بود تا اقدام به خرید سرور ابری ساعتی کنید و از این جهت، سرویس‌های زیرساخت هایو را با خیال راحت تست کنید.

مقایسه سرور ابری با هاست اشتراکی

اگر بخواهید نتیجه مقایسه سرور ابری با هاست اشتراکی را به صورت کلی بدانید، به این صورت خواهد بود که شما با استفاده از سرور ابری  قادر خواهید بود تا از منابع بیشتری استفاده کنید و همچنین قدرت مدیریت شما نسبت به سایت خود بیشتر خواهد بود.

برای مشاهده قیمت سرور ابری و همچنین خرید سرور ابری، می‌توانید به وب سایت زیرساخت هایو مراجعه کنید.

با وجود هاست اشتراکی، محدودیت‌ها همچنان ادامه دارند و در عین حال برای اینکه بخواهید سایت خود را در سرور میزبانی کنید، هزینه پایین می‌پردازید.

بر روی سرور ابری، یک سایت بر روی چندین سرور میزبانی خواهد شد.

برخلاف این موضوع، بر روی هاست اشتراکی، چندین سایت بر روی یک سرور میزبانی می‌شود.

در واقع اگر شما از سرور ابری استفاده کنید و اگر منابع یک سرور دچار مشکل شد، به سرعت سرور دیگر بر روی کار خواهد آمد و مشکلات را پوشش می‌دهد و از این جهت، سایت شما همچنان پابرجا خواهد بود.

اما در هاست اشتراکی، اگر سرور مادر دچار مشکل شد، در واقع تمامی سایت‌هایی که بر روی آن سرور فعال هستند ،دچار مشکل خواهند شد و برای کاربران سایت نمایش داده نخواهند شد.

همانطور که پیشتر ذکر شد، اگر سایت شما دارای بازدید کننده زیاد است، به شما پیشنهاد می‌شود تا از سرور ابری استفاده کنید.

در واقع، شما به عنوان یک کسب و کار کلان نباید اجازه دهید تا کاربران در سایت شما مشکلات خاص را تجربه کنند و اگر بازدید کننده سایت شما پایین است و یا این که به تازگی کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کردید، به شما پیشنهاد می‌شود تا از هاست اشتراکی استفاده کنید.

به این دلیل که هاست اشتراکی مقرون به صرفه تر است و از این جهت شما می‌توانید با کمترین هزینه، آزمون و خطای مورد نیاز کسب و کار خود را انجام دهید و در صورتی که بازدید کننده سایت شما افزایش پیدا کرد، می‌توانید سایت خود را به سرور ابری منتقل کنید.

 

قیمت سرور ابری و نحوه محاسبه هزینه سرور ابری

قیمت سرور ابری و نحوه محاسبه هزینه سرور ابری

نحوه محاسبه قیمت سرور ابری

همواره نحوه محاسبه قیمت سرور ابری به صورت ساعتی در ازای منابع انتخاب شده برای سرور می باشد.

برخی شرکتها قیمت نهایی محاسبه شده برای یک ماه را به صورت یکجا به عنوان شارژ حساب دریافت کرده و برخی دیگر مثل زیرساخت ابری هایو در ازای مصرف و به صورت ساعتی مبلغ را از شارژ شما کم می کند و نیازی پرداخت یکجای هزینه ی یک ماهه آن وجود ندارد.

عملاً در زیرساخت ابری هایو شما مختار هستید که هرچقدر که لازم می‌دانید پنل کاربری خود را شارژ کنید و سپس هزینه به صورت ساعتی از شارژ شما کسر شود.

اما بذارید ببینیم هزینه ساعتی سرور ابری دقیقا به چه شکل محاسبه می‌شود؛

هزینه سرور ابری با توجه به قیمت های تعریف شده توسط شرکت زیرساخت ابری برای هر یک از منابع سرور مثل رم و سی پی یو مشخص می شود.

مثلاً در هایو هزینه هر منبع مصرفی به شکل زیر است:

 • RAM: هر گیگ ۳۰ تومان
 • CPU: هر هسته ۵۳ تومان
 • HARD: هر گیگ ۳ تومان

با در نظر گرفتن مبالغ بالا اگر شما یک سرور معمولی با یک گیگابایت رم و یک هسته سی پی یو و ۱۰ گیگ هارد داشته باشیم هزینه ساعتی شما ۱۱۳ تومان خواهد شد.

به همین شکل هزینه روزانه شما ۲,۷۱۲ تومان خواهد شد.

و در نهایت هزینه ماهیانه شما ۸۱,۳۶۰ تومان می شود.

البته این مورد را نیز مد نظر داشته باشید که بعضی از شرکت ها هزینه آی پی را نیز به مبلغ بالا به صورت ماهیانه اضافه میکنند که این هزینه چیزی بین 30 تا 40 هزار تومان است.

خوشبختانه در هایو هزینه آیپی اول دریافت نمی شود و از آیپی دوم به بعد هزینه آن به مبلغ ماهیانه 25,200 از حساب شما بصورت ساعتی (350 ريال) کسر میگردد.

پس هزینه نهایی سرور ابری هزینه ساعتی منابع سرور و هزینه آی پی (دوم) آن است.

نکته مهم:

شما با یک آی پی هم می توانید ده ها سرور ابری را به صورت پابلیک در دسترس داشته باشید و حتی می‌توانید با یک آی پی امکان راه اندازی چند وبسایت با چند دامنه مختلف را داشته باشید.

نکته قابل ذکر این است که راه‌اندازی همچین سیستمی نیازمند کمی تنظیمات فنی شبکه‌ای است که اگر خودتان امکان انجام آن را نداشته باشید تیم پشتیبانی هایو این کار را برای شما انجام خواهد داد.

بدین ترتیب شما نیازی به خرید آیپی دوم در پروژه های بزرگ خود ندارید و هزینه سرورهای ابری شما بسیار کمتر خواهد شد.

نکات اقتصادی پنهان در سرور ابری

گاها برای برخی از کاربران این سوال پیش می آید که اگر در یک بازه زمانی خاص نیاز به منابع بیشتری داشته باشند نحوه محاسبه هزینه به چه شکلی است؟

در این حالت شما به راحتی می توانید منابع سرور را به صورت دستی فقط با چند کلیک ساده تغییر دهید و صرفاً هزینه ساعتی مدت زمانی که سرور شما با آن منابع در حال کار است را پرداخت کنید‌.

درصورتی که در حالت سنتی و سرور مجازی اگر نیاز به منابع بیشتر داشته باشید حتما باید پلن بالاتری که ارائه می شود را برای یک ماه تهیه کنید و هزینه آن را کامل پرداخت کنید.

اما در سرور ابری درنهایت اگر بعد از گذشت یک هفته منابع سرور را کمتر کنید هزینه شما نیز کم خواهد شد.

یک نکته جالب که در سرور ابری می‌توانید آن را داشته باشید این است که اگر شما به شکل سنتی یک سرور مجازی تهیه کنید چه سرور شما روشن باشد و چه خاموش هزینه ماهیانه آن را باید پرداخت کنید.

اما در سرور ابری اگر سرور خود را خاموش کنید شما فقط هزینه نگهداری آی پی و هارد خود را پرداخت خواهید کرد.

برای مثال اگر یک سرور با ۱۰ گیگ هارد داشته باشیم و ۳۲ گیگ رم و ۱۶ هسته سی پی یو در صورتی که سرور را خاموش کنید مبلغ قابل پرداخت شما به صورت ساعتی ۳۰ تومان، به صورت روزانه ۷۲۰ تومان و به صورت ماهیانه ۲۱,۶۰۰ تومان (+ هزینه آیپی)

اما همین سرور اگر‌ روشن باشد هزینه آن به صورت ماهیانه ۱،۳۰۱،۷۶۰ تومان (+هزینه آیپی) می شود!

همانطور که مشخص است هزینه های شما در صورت روشن یا خاموش بودن سرور ابری تغییر بسیار زیادی خواهد داشت.

 

نتیجه نهایی

برای محاسبه هزینه سرور ابری در صورتی که سرور شما روشن باشد باید هزینه ساعتی منابع سرور را محاسبه کنید.

اما اگر سرورتان را خاموش کنید فقط هزینه ساعتی هارد و آیپی را باید محاسبه کنید.

 

مزیت های سرور ابری

مزایای سرور ابری در مقایسه با سرور مجازی

مزایای سرور ابری در مقایسه با سرور مجازی

ساخت و راه اندازی سریع سرور ابری

ساخت و راه اندازی سرور ابری در تمام پلتفرم ها بسیار ساده و آسان و در کمتر از چند دقیقه اتفاق می‌افتد.

با توجه به اینکه بعد از ثبت نام شما امکان ایجاد نامحدود سرور ابری را دارید عملاً زمانی که برای راه‌اندازی هر کدام از سرورهای ابری صرف می‌کنیم برای ما مهم خواهد بود.

در زیرساخت ابری هایو شما میتوانید ابتدا یک جزیره با تعداد آیپی دلخواه ایجاد کنید و بعد داخل جزیره خود اقدام به ساخت نامحدود سرور ابری بکنید.

مهم نیست سرور شما ویندوزی باشد یا لینوکسی یا اینکه قصد راه اندازی سایت وردپرسی دارید یا یک گیت لب ها ماده فقط کافی پلتفرم یا سرور خود را انتخاب کنید و بعد از نهایتاً ۵ دقیقه یک سرور ابری آماده به همراه تنظیمات اولیه دریافت کنید.

بدون محدودیت در سیستم عامل و توزیع

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم سرورهای ابری ارائه شده در زیرساخت هایو محدودیتی در سیستم عامل و یا توضیح ندارد شما میتوانید سرور ابری لینوکس یا ویندوز خود را به راحتی ایجاد کنید.

در سرورهای ویندوزی نسخه‌های ۲۰۲۲ ،۲۰۲۱ و حتی ویندوز ۱۰ ارائه می شود.

و همچنین در سرورهای لینوکسی انواع توزیع مختلف که در لیست آنها را آورده ایم ارائه می شود.

 • Ubuntu
 • Debian
 • CentOs
 • Fedora
 • OpenSuse

پرداخت به ازای مصرف

شاید یکی از بهترین مزیت های سرور ابری نحوه محاسبه هزینه های آن است، هزینه سرور ابری با توجه به مصرف شما تعیین میشود، یعنی اگر 1گیگ رم داشته باشید و فقط 2 روز از آن استفاده کرده باشید و باقی روزها سرورتان خاموش بوده شما فقط هزینه آن 2 روز را پرداخت خواهید کرد!

اما بعضی شرکت ها همین حالت را نیز بصورت پکیجی ارائه می دهند، یعنی شما برای یک ماه استفاده مبلغ پرداخت میکنید و آن مبلغ به عنوان شارژ در حساب شما باقی  می ماند تا به ازای مصرف تان از آن کم شود!

خوشبختانه سرورهای ابری هایو به این شکل ارائه نمی شوند و شما با حداقل شارژ 10 هزار تومان می توانید برای هر چند ساعت/روز/ماه/سال که می خواهید از سرور استفاده ببرید و مانند سیم کارت هرچقدر که خواستید آن را شارژ کنید.

امکان ارتقاء منابع سرور ابری در لحظه

به این فکر کنید که در حالت سنتی یک سرور مجازی (غیر ابری) تهیه کردید، و حالا صرفا برای چند روز بخاطر کمپین تبلیغاتی که برگذار کردید نیاز به منابع بیشتری دارید،

راهکار چیست؟

در حالت سنتی این مهم نیست که شما فقط برای چند روز به منابع بیشتر نیاز دارید، تنها راه حل خرید پکیج 1 ماهه جدید با هزینه کامل آن است!

اما خوشبختانه در سرور ابری تغییر منابع در لحظه انجام  می شود و در لحظه هیچ مبلغ اضافی ای نیاز نیست بپردازید.

چطوری؟

بعد از شارژ حساب کاربری و ساخت اولین سرور ابری تان شما هر موقع که نیاز داشته باشید برای هرمدتی که بخواهید می توانید منابع سرور را کم یا زیاد بکنید، این تغییر در لحظه اتفاق میوفتد و بعد از 1 دقیقه سرور ابری شما با منابع جدید کار خواهد کرد.

و بهتر از آن شما لازم نیست در آن لحظه مبلغی را پرداخت کنید، مبلغ به ازای مصرف شما و منابع ای که تعیین کردید از شارژ حساب کاربری تان بصورت ساعتی کسر خواهد شد.

یعنی اگر فقط برای 1 ساعت منابع بیشتر نیاز داشته باشید فقط هزینه 1 ساعت سرویس با آن منابع از حساب شما کسر خواهد شد و بعد از آن طبق روال قبل کار ادامه پیدا میکند.

قیمت ارزان سرور ابری به نسبت سرور مجازی

همونطور که در ویژگی های قبل گفتیم قیمت سرور ابری بصورت ساعتی و با توجه به منابع انتخابی شما محاسبه می شود اما در مقابل سرور مجازی بصورت پکیجی و برای 1 ماه استفاده با منابع ارائه شده توسط فروشنده ارائه می شود.

در حالت سرور مجازی 2 مشکل پیش می آید:

 1. شاید شما برای 15 روز به سرور نیاز داشته باشید
 2. منابعی که شما نیاز دارید در پکیج های سرور مجازی ارائه نشده

اما در مقابل در سرور ابری:

وقتی شما سرور ابری ایجاد میکنید هزینه ماهیانه آن به شما ارائه می شود اما در اصل شما می توانید در ساعاتی که به سرور نیاز ندارید آن را خاموش کنید و هزینه ناچیزی صرفا برای نگهداری از هارد پرداخت کنید.

مطمئنا در این حالت هزینه شما به نسبت سرور مجازی کمتر خواهد شد و سرور ابری ارزان تهیه کرده اید.

‌نصب سریع، تغییر سیستم عامل و پلتفرم های آماده

سرور ابری به مانند سرور مجازی بعد از سفارش بلافاصله در دسترس است و میتوانید از آن استفاده کنید.

اما تفاوتی که وجود دارد که باعث ایجاد یک مزیت قابل توجه در سرور ابری شده است این است که اگر شما نظرتان تغییر کند و یک سیستم عامل دیگر نیاز داشته باشید دیگر نیاز به تماس با پشتیبانی و یا خرید سرور دیگر نیست.

شما به راحتی در پنل کاربری زیرساخت ابری هایو می توانید سیستم عامل سرور ابری خود را در لحظه تغییر دهید و در ادامه با سیستم عامل جدید کار کنید.

علاوه بر این فرض کنید شما نیاز دارید یک سرور ابری برای اجرای گیت لب و یا راه اندازی یک وب سایت وردپرسی دارید.

در سرور مجازی همه اینها به گردن خودتان است و صفر تا صد راه اندازی و تنظیم پلتفرم مورد نیاز را باید خودتان انجام دهید.

اما با سرور ابری هایو شما به راحتی چند کلیک میتوانید علاوه بر دریافت سرور ابری خود نرم افزار مورد نیازتان را نیز بصورت آماده و کانفیگ شده در ان دریافت کنید.

برای مشاهده تمام پلتفرم های و نرم افزارهای آماده ای که در سرورهای ابری هایو ارائه می شوند به صفحه قیمت و مشخصات سرور ابری مراجعه کنید.

 

سرور ابری یا سرور مجازی

سرور ابری یا VPS تفاوت ها + پیشنهاد نهایی

تفاوت‌های سرور ابری با سرور مجازی VPS

شرایط استقرار سرور ابری و VPS

شرایط استقرار یک VPS روی یک سرور فیزیکی در یک مکان مشخص است، درصورتی که سرور ابری روی یک پارتیشن مجازی متشکل از چندین سرور فیزیکی برای حداکثر مقیاس پذیری و در دسترس بودن بالا قرار دارد.

عملا می توان گفت:

اگر مشکلی در سرور اصلی VPS پیش بیاد سرور مجازی شما هم به مشکل میخوره.

درصورتی که سرور ابری چون بصورت مجازی اصطلاحا در هوا (ابرها) معلق هست اگر برای سروری که داخلش هست مشکلی پیش بیاد بلافاصله جابجا میشه و از طریق سرور دیگه ای در دسترسی قرار میگیره.

شرایط تغییر منابع سرور

فرض کنید تو یک روز پاییزی سرد بخاطر کمپین تبلیغاتی که برگزار کردید فشار زیادی روی سرور هست و باید در لحظه پاسخگو همه کاربران باشه.

بعد یه مدت فشار روی سرور اینقدر زیاد میشه که ناگهان سرور کاملا از دسترس خارج میشه!

پیگیر مشکل میشید و پشتیبان میگه: “شما مصرف منابع تون بیش از حد تعریف شده بوده و سرور هنگ کرده! باید یا صبر کنید تا درست بشه یا سرور رو ارتقاء بدید که هزینه جدا داره و کمی زمان میبره”

این شرایط برای VPS هست.

تو سرور ابری شما میتونید در لحظه بدون اطلاع رسانی قبلی و هماهنگی منابع سرور مثل هارد، RAM و CPU رو هرچقدر که میخواهید بیشتر کنید و هر موقع نخواستید دوباره به حالت قبل برگردونیدش!

تغییر منابع در سرور ابری در لحظه اعمال میشه و نیاز به انجام هیچ کار فنی و یا حتی پرداخت هزینه ی اضافی در اون لحظه نیست.

‎شرایط پرداخت هزینه سرور ابری و VPS

تفاوت قبلی رو در نظر بگیرید، شما سرور مجازی دارید و خیلی سریع نیاز دارید که بخاطر کمپین یک هفته ای که برگزار کردید یک سرور قوی تر داشته باشید.

تنها راه حل خرید یک سرور جدید و پرداخت کامل هزینه 1 ماه استفاده از اون سرور هست (شما فقط 1 هفته منابع بیشتر میخواید).

در سرور ابری شرایط خیلی خیلی بهتر و بصرفه تر هست.

تمام هزینه ها در سرور ابری در ازای مصرف و بصورت ساعتی هست،

یعنی چی؟

فرض کنید الان این سرور ابری رو دارید:

 • 1GB Ram
 • 2Core CPU
 • 10GB HDD

برای مثال قیمت ساعتی این سرور 166 تومان ، روزانه 3,984 و ماهانه 119,520 تومان هست.

حالا میخواید منابع سرور رو تغییر بدید به:

 • 2GB Ram
 • 3Core CPU
 • 10GB HDD

تو این حالت هزینه سرور میشه ساعتی 249 ، روزانه 5976 و ماهانه 179,280.

خب؟

اینجا تفاوت اصلی کار خودش رو انجام میده.

شما برای استفاده از Cloud Server باید ابتدا حسابتون رو با یک حداقل مبلغ که در هایو 10 هزار تومان هست شارژ کنید. و نیازی به پرداخت مبلغ خاصی بصورت یکجا نیست.

با این فرض که پنل شما شارژ داشته باشه با افزایش منابع فقط هزینه ساعتی سرور جدید برای شما اعمال خواهد شد 🙂

دسترسی سریع از سرویس ابری:

برای ساخت و دسترسی سریع از سرویس ابری،سرویس هایی مورد توجه قرار میگیرند که شبکه داخلی قوی داشته باشد تا از امنیت بالایی برخوردار شود.در زیر ساخت ابری هایو با ایجاد یک شبکه داخلی (جزیره) سرور های ابری (ویرا ابر) با امنیت بالا فعال خواهند بود.

زیر ساخت های هایو به صورت یکپارچه مدیریت می شوند، و بار سرور های ابری به صورت شناور در زیرساخت هایو مدیریت می شوند.این امر فقط در جزیره های هایو امکان پذیر می باشد ، تک ماشین های مجازی که در کلودهای دیگر ارائه می شود به صورت یکپارچه مدیریت نمی­شوند و با افزایش بار بر روی سرورهای فیزیکی ماشین ها Down می­شوند.

پشتیبان­گیری سرویس ها (back up)

هایو با بیش از ده ها سرور فیزیکال و استفاده از نرم افزارهای مدیریت کلود و شبکه شرایط یکپارچه سازی و شناور بودن سرورهای ابری را فراهم ساخته است.و به راحتی می­تواند میزبانی و مدیریت ماشین های مجازی شمارا انجام دهد.همچنین شما می­توانید با توجه به نیاز خودتان از سرویس های خود پشتیبان­گیری (back up) تهیه نمایید و در چند سرور فیزیکال عملیات ذخیره سازی را انجام دهید.

سرور ابری اختصاصی با امنیت بالا:

تمام ارائه دهنده ها به نوعی ماشین های مجازی اختصاصی ارائه می­دهند اما در عمل این نوع ماشین مجازی ها اختصاصی نبوده و از امنیت پایین تری برخوردار هستند.

این امر سبب شده که شرکت زیرساختی ابری هایو با ارائه زیر ساختی با نام انحصاری “جزیره” بتواند نیاز کاربران را در زمینه کلود و اجرای تمامی سیستم عامل ها با امنیت بالا برآورده نماید.

نحوه ساخت سرور ابری:

با تعیین دقیق منابع مورد نیاز خود تنها با چند کلیک می توانید سرور ابری خود را ایجاد کنید، سرورهای ابری هایو با نام اختصاری “ویرا ابر” که نسخه ای کامل­تر و دقیق­تر از ماشین­های مجازی موجود در بازار کلود می­باشد، سپس می­توانید سرور ابری خود را در جزیره­های هایو قراردهید تا از امنیت بالا و شبکه ای قوی برخوردار شوند.

 

پیشنهاد آخر

درآخر پیشنهاد میکنم از سرور ابری ساعتی رایگان هایو استفاده بکنید تا به عینه خودتان متوجه تفاوت های بشوید.

تیم پشتیبان هایو همواره در دسترسی است پس نگران مسائل فنی نباشید و همین الان اقدام ساخت سرور ابری بکنید.

معرفی انواع سرور ابری

معرفی انواع سرور ابری

سرور ابر‌ی ویندوزی

سرور ابری ویندوزی با توجه به نسخه ویندوز سرور به موارد زیر تفکیک میشه

 • ویندوز سرور 2022
 • ویندوز سرور 2019
 • ویندوز سرور 2016

همچنین در زیرساخت ابری هایو ویندوز ۱۰ نیز در قالب یک سرور ابری به مشتریان ارائه می شود.

معمولاً در سرور ابری ویندوزی امکان اجرای نرم افزار های تحت ویندوز آنلاین و یا نرم افزارهایی که با زبان asp نوشته شده اند می باشد، اما با این حال امکان تنظیم سرور برای اجرای باقی نرم افزارها که با زبان های دیگر نوشته شده اند نیز وجود دارد.

به طور کلی می توان گفت در سرور ابری ویندوزی محدودیتی برای اجرای نرم افزارهای آنلاین خود نخواهید داشت.

منتها به صورت پیش فرض ویندوز سرور مناسب زبان‌های خاصی مثل asp هست.

 

سرور ابری لینوکسی

سرور ابری لینوکسی در انواع مختلف توزیع لینوکس ارائه می شود.

لینوکس برخلاف ویندوز چندین توزیع مختلف دارد که خوشبختانه زیرساخت ابری هایو اکثر آنها را پشتیبانی میکند که در زیر به آنها اشاره کرده ایم.

توزیع های لینوکسی که سرور ابری های پشتیبانی میکند

 • Ubuntu
 • Debian
 • CentOs
 • Fedora
 • OpenSuse

قابل ذکر است که تمام سیستم عامل های ارائه شده در سرورهای ابری لینوکسی هایو با آخرین آپدیت ارائه می‌شوند.

در سرور ابری لینوکسی امکان اجرای هرگونه نرم افزار های تحت وب و یا تحت ویندوز وجود دارد.

اما همانطور که قبلاً گفتیم زبان asp برای ویندوز بیشتر استفاده می‌شود لذا به همین دلیل استفاده آن در لینوکس خیلی منطقی نیست و از این لحاظ نرم افزارها یا برنامه‌هایی که با زبان ASP برنامه نویسی شده اند معمولا در سرور ابری لینوکس ارائه نمی شوند.

ولی در مقابل تمام برنامه ها و نرم افزار هایی که با زبان های تحت وب دیگر مثل PHP, Python, Go, React و … نوشته شدن در سرور ابری لینوکس ایران قابل اجرا هستند.

در شرکت زیرساخت ابری هایو علاوه بر این دو نوع سرور ابری، یعنی سرور ویندوزی ابری و سرور لینوکسی ابری یکسری پلتفرم ها یا اپلیکیشن های آماده نیز ارائه می‌شود.

برای مثال کسانی که قصد دارند یک وب سایت آماده راه اندازی کنند و میخواهند از نرم‌افزار وردپرس استفاده کنند، می توانند تنها با یک کلیک یک سرور ابری لینوکسی آماده برای اجرای وردپرس داشته باشند.

پس اگر بخواهیم یک دسته بندی دیگر به انواع سرورهای ابری اضافه کنیم می‌توان به پلتفرم های آماده ابری اشاره کرد.

 

توصیه می کنم برای بررسی بیشتر و تست رایگان سرور ابری حتماً در پنل کاربری هایو ثبت نام بکنید تا شارژ رایگان خود رو دریافت کرده و امکان ساخت سرور ابری رایگان را داشته باشید.

با این کار به راحتی چند کلیک می توانید یک سرور ابری رایگان برای چند روز داشته باشید و تمام حالت ها و امکانات آن را بررسی کنید همچنین در هر لحظه نیز پشتیبانی‌ هایو آماده پاسخگوئی به شما هست لذا اگر سوال یا مشکلی در راه اندازی سرور یا تنظیمات آن داشتید آن را از ما بپرسید تا به صورت رایگان جواب شما ارائه شود.

 

درخواست دمو رایگان
نکته مهم: درحال حاضر تمام خدمات و سرویس های هایو فقط به اشخاص حقوقی ارائه می شود.
درخواست انتقال رایگان
عجله دارید؟ ۰۲۱۵۶۲۱۸۴۳۹