زیرساخت ابری هایو
[dark-light-mode-switch]

مقایسه سرور ابری با هاست اشتراکی به صورت کامل

انتخاب میزبانی سایت، یکی از مهمترین مسائلی است که ما باید برای سایت خود در نظر بگیریم. در این مقاله قرار است تا مقایسه سرور ابری با هاست اشتراکی برای شما ارائه شود و ببینید که کدام یک از سرویس‌ها مناسب شما است. در واقع اگر شما بخواهید از یک میزبانی سایت ضعیف استفاده کنید، مطمئنا خزنده‌های گوگل، هیچ تمایلی به خزش سایت شما نخواهند داشت، به این دلیل که سایت شما کند خواهد بود و یا اینکه آی پی میزبانی سایت در لیست سیاه گوگل قرار می گیرد. بنابراین، با وجود تهیه هاست مناسب برای سایت خود، قادر خواهید بود تا از امکانات مختلفی برخوردار شوید. در این مقاله، قرار است تا یک مقایسه سرور ابری با هاست اشتراکی برای شما ارائه داده شود و از این جهت بدانید که کدام یک از هاست‌‌ها مناسب شما است. پس از خواندن این مقاله، می‌توانید با دیدگاه کامل نسبت به سرور ابری و هاست اشتراکی، یکی از این‌ها را انتخاب کنید. برای خرید سرور ابری ایران، کافی است تا به وب سایت هایو مراجعه کرده و سرویس مورد نظر خود را انتخاب کنید.
فهرست مطالب

سرور ابری چیست؟

سرور ابری یک تکنولوژی جدید است که می‌تواند نجات دهنده بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی باشد.

بسیار پیش آمده است که سرورهای یک سایت خاموش شوند و یا اینکه به صورت اتفاقی، از بین بروند و از این جهت، زمانی که کاربران وارد سایت شدند، با خطا روبرو شدند.سرور ابری، این مشکل را به خوبی برطرف کرده است.

در واقع سرور ابری، متشکل از چندین سرور به هم متصل است که اگر یکی از سرور‌ها خاموش شد و یا برای آن مشکلی پیش آمد، سرورهای بک آپ، جایگزین سرور اصلی می‌شوند و میزبانی سایت را برعهده می‌گیرند.از این جهت سایت شما همچنان پابرجا خواهد بود.

البته، بهتر است که برای هر کسب و کاری از سرور ابری استفاده نشود.

سرور ابری، برای کسب و کارهای خاصی قابل استفاده است.

برای مثال اگر وب سایت شما دارای بازدید وب بسیار زیادی است و از این جهت فروش سایت شما بسیار بالاست، پیشنهاد می‌شود تا حد ممکن از سرور ابری برای سایت خود استفاده کنید.

اگر قرار باشد تا مشتری وارد سایت شما شود و سایت برای مشتری لود نشود، نرخ بانس ریت سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد.

بنابراین، این برای کسب و کار شما اصلا مناسب نیست و از این جهت پیشنهاد می‌شود تا از سرور ابری برای میزبانی کسب و کار خود استفاده کنید.

سرور ابری از کجا بخریم؟ زیرساخت ابری هایو، نسل جدید زیرساخت ابری در ایران است که می‌تواند با مناسب ترین قیمت، به شما سرور ابری ارائه دهد.

هاست اشتراکی چیست و چه کارایی دارد؟

اگر شما دارای یک  کسب و کار کوچک هستید، پیشنهاد می‌شود تا از هاست اشتراکی استفاده کنید.

در این بخش قرار است تا برای شما توضیح دهیم که هاست اشتراکی چیست و چه کارایی دارد!

همانطور که از نام آن پیداست، هاست اشتراکی در واقع مابین چندین سایت، مشترک است.

یعنی اینکه منابع یک سرور برای چندین سایت استفاده خواهد شد.

مزایای استفاده از هاست اشتراکی

مزایای استفاده از هاست اشتراکی چیست؟ اگر کسب و کار شما کوچک است و هنوز بازدید کننده زیادی ندارد، به شما پیشنهاد می‌شود تا از هاست اشتراکی استفاده کنید.

هزینه خرید هاست اشتراکی نسبت به سرور ابری بسیار پایین تر است.

به طور کلی، هاست اشتراکی یک میزبانی سایت اقتصادی است که نیاز نیست برای آن هزینه زیادی بپردازید و از این جهت، می‌توانید وب اپلیکیشن‌ها و وب سایت‌هایی که تولید کردید را بر روی آن آپلود کنید و در اختیار کاربران قرار دهید.

 

هاست اشتراکی مزایا و معایب خاص خود را دارد!

همانطور که ذکر شد، به هنگام استفاده از هاست اشتراکی، چندین سایت به طور همزمان از منابع استفاده خواهند کرد و اگر یک سایت منابع بیشتری نیاز داشته باشد، به آن اختصاص داده خواهد شد و بنابراین سایت‌های دیگر با کندی سرعت مواجه خواهند شد.

اگر یک سایت از حداکثر منابع استفاده کند، به هنگامی که کاربران قصد دارند تا به دیگر سایت‌ها ورود کنند، با مشکلات خاصی مانند عدم منابع کافی و یا کندی سرعت سایت مواجه خواهند شد.

یکی از معایب دیگر هاست اشتراکی این است که اگر یک سایت از کاربران خود کلاهبرداری کند و یا از متد سئو کلاه سیاه استفاده کند و گوگل متوجه چنین مسئله ای شود، آی پی آن سرور را بلاک میکند.

به هنگامی که گوگل یک آی پی را بلاک کند، در واقع سئو آن مجموعه سرور بسیار افت پیدا خواهد کرد و گوگل از شما به طور غیرمستقیم می‌خواهد تا هاست سایت خود را جابجا کنید، تا مجددا سئو سایت شما بهبود یابد.

خرید سرور ابری به چه صورت است؟

زیرساخت هایو، می‌تواند به شما بهترین سرور ابری ارائه دهد که متشکل از چندین سرور است و پایداری کسب و کار شما 100% خواهد بود.

با استفاده از سرویس هایو، قادر خواهید بود تا اقدام به خرید سرور ابری ساعتی کنید و از این جهت، سرویس‌های زیرساخت هایو را با خیال راحت تست کنید.

مقایسه سرور ابری با هاست اشتراکی

اگر بخواهید نتیجه مقایسه سرور ابری با هاست اشتراکی را به صورت کلی بدانید، به این صورت خواهد بود که شما با استفاده از سرور ابری  قادر خواهید بود تا از منابع بیشتری استفاده کنید و همچنین قدرت مدیریت شما نسبت به سایت خود بیشتر خواهد بود.

برای مشاهده قیمت سرور ابری و همچنین خرید سرور ابری، می‌توانید به وب سایت زیرساخت هایو مراجعه کنید.

با وجود هاست اشتراکی، محدودیت‌ها همچنان ادامه دارند و در عین حال برای اینکه بخواهید سایت خود را در سرور میزبانی کنید، هزینه پایین می‌پردازید.

بر روی سرور ابری، یک سایت بر روی چندین سرور میزبانی خواهد شد.

برخلاف این موضوع، بر روی هاست اشتراکی، چندین سایت بر روی یک سرور میزبانی می‌شود.

در واقع اگر شما از سرور ابری استفاده کنید و اگر منابع یک سرور دچار مشکل شد، به سرعت سرور دیگر بر روی کار خواهد آمد و مشکلات را پوشش می‌دهد و از این جهت، سایت شما همچنان پابرجا خواهد بود.

اما در هاست اشتراکی، اگر سرور مادر دچار مشکل شد، در واقع تمامی سایت‌هایی که بر روی آن سرور فعال هستند ،دچار مشکل خواهند شد و برای کاربران سایت نمایش داده نخواهند شد.

همانطور که پیشتر ذکر شد، اگر سایت شما دارای بازدید کننده زیاد است، به شما پیشنهاد می‌شود تا از سرور ابری استفاده کنید.

در واقع، شما به عنوان یک کسب و کار کلان نباید اجازه دهید تا کاربران در سایت شما مشکلات خاص را تجربه کنند و اگر بازدید کننده سایت شما پایین است و یا این که به تازگی کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کردید، به شما پیشنهاد می‌شود تا از هاست اشتراکی استفاده کنید.

به این دلیل که هاست اشتراکی مقرون به صرفه تر است و از این جهت شما می‌توانید با کمترین هزینه، آزمون و خطای مورد نیاز کسب و کار خود را انجام دهید و در صورتی که بازدید کننده سایت شما افزایش پیدا کرد، می‌توانید سایت خود را به سرور ابری منتقل کنید.

 

رایگان آموزش ببین - آموزش کار با سرویس های هایو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *