زیرساخت ابری هایو
[dark-light-mode-switch]

مزایای سرور ابری در مقایسه با سرور مجازی

هر چقدر بخواهیم از مزایای سرور ابری بگویم عملاً کم گفتیم دنیای امروز دنیای ابری هست و بهتره از این تکنولوژی جدید جا نمونید و بعد از خوندن مزیت‌های سرور ابری در این صفحه اقدام به راه اندازی سرور ابری رایگان در هایو بکنید. مد نظر داشته باشید که ساخت و استفاده از سرور ابری تا چند روز آینده در زیر ساخت ابری هایو کاملاً رایگان است.
فهرست مطالب

مزایای سرور ابری در مقایسه با سرور مجازی

ساخت و راه اندازی سریع سرور ابری

ساخت و راه اندازی سرور ابری در تمام پلتفرم ها بسیار ساده و آسان و در کمتر از چند دقیقه اتفاق می‌افتد.

با توجه به اینکه بعد از ثبت نام شما امکان ایجاد نامحدود سرور ابری را دارید عملاً زمانی که برای راه‌اندازی هر کدام از سرورهای ابری صرف می‌کنیم برای ما مهم خواهد بود.

در زیرساخت ابری هایو شما میتوانید ابتدا یک جزیره با تعداد آیپی دلخواه ایجاد کنید و بعد داخل جزیره خود اقدام به ساخت نامحدود سرور ابری بکنید.

مهم نیست سرور شما ویندوزی باشد یا لینوکسی یا اینکه قصد راه اندازی سایت وردپرسی دارید یا یک گیت لب ها ماده فقط کافی پلتفرم یا سرور خود را انتخاب کنید و بعد از نهایتاً ۵ دقیقه یک سرور ابری آماده به همراه تنظیمات اولیه دریافت کنید.

بدون محدودیت در سیستم عامل و توزیع

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم سرورهای ابری ارائه شده در زیرساخت هایو محدودیتی در سیستم عامل و یا توضیح ندارد شما میتوانید سرور ابری لینوکس یا ویندوز خود را به راحتی ایجاد کنید.

در سرورهای ویندوزی نسخه‌های ۲۰۲۲ ،۲۰۲۱ و حتی ویندوز ۱۰ ارائه می شود.

و همچنین در سرورهای لینوکسی انواع توزیع مختلف که در لیست آنها را آورده ایم ارائه می شود.

  • Ubuntu
  • Debian
  • CentOs
  • Fedora
  • OpenSuse

پرداخت به ازای مصرف

شاید یکی از بهترین مزیت های سرور ابری نحوه محاسبه هزینه های آن است، هزینه سرور ابری با توجه به مصرف شما تعیین میشود، یعنی اگر 1گیگ رم داشته باشید و فقط 2 روز از آن استفاده کرده باشید و باقی روزها سرورتان خاموش بوده شما فقط هزینه آن 2 روز را پرداخت خواهید کرد!

اما بعضی شرکت ها همین حالت را نیز بصورت پکیجی ارائه می دهند، یعنی شما برای یک ماه استفاده مبلغ پرداخت میکنید و آن مبلغ به عنوان شارژ در حساب شما باقی  می ماند تا به ازای مصرف تان از آن کم شود!

خوشبختانه سرورهای ابری هایو به این شکل ارائه نمی شوند و شما با حداقل شارژ 10 هزار تومان می توانید برای هر چند ساعت/روز/ماه/سال که می خواهید از سرور استفاده ببرید و مانند سیم کارت هرچقدر که خواستید آن را شارژ کنید.

امکان ارتقاء منابع سرور ابری در لحظه

به این فکر کنید که در حالت سنتی یک سرور مجازی (غیر ابری) تهیه کردید، و حالا صرفا برای چند روز بخاطر کمپین تبلیغاتی که برگذار کردید نیاز به منابع بیشتری دارید،

راهکار چیست؟

در حالت سنتی این مهم نیست که شما فقط برای چند روز به منابع بیشتر نیاز دارید، تنها راه حل خرید پکیج 1 ماهه جدید با هزینه کامل آن است!

اما خوشبختانه در سرور ابری تغییر منابع در لحظه انجام  می شود و در لحظه هیچ مبلغ اضافی ای نیاز نیست بپردازید.

چطوری؟

بعد از شارژ حساب کاربری و ساخت اولین سرور ابری تان شما هر موقع که نیاز داشته باشید برای هرمدتی که بخواهید می توانید منابع سرور را کم یا زیاد بکنید، این تغییر در لحظه اتفاق میوفتد و بعد از 1 دقیقه سرور ابری شما با منابع جدید کار خواهد کرد.

و بهتر از آن شما لازم نیست در آن لحظه مبلغی را پرداخت کنید، مبلغ به ازای مصرف شما و منابع ای که تعیین کردید از شارژ حساب کاربری تان بصورت ساعتی کسر خواهد شد.

یعنی اگر فقط برای 1 ساعت منابع بیشتر نیاز داشته باشید فقط هزینه 1 ساعت سرویس با آن منابع از حساب شما کسر خواهد شد و بعد از آن طبق روال قبل کار ادامه پیدا میکند.

قیمت ارزان سرور ابری به نسبت سرور مجازی

همونطور که در ویژگی های قبل گفتیم قیمت سرور ابری بصورت ساعتی و با توجه به منابع انتخابی شما محاسبه می شود اما در مقابل سرور مجازی بصورت پکیجی و برای 1 ماه استفاده با منابع ارائه شده توسط فروشنده ارائه می شود.

در حالت سرور مجازی 2 مشکل پیش می آید:

  1. شاید شما برای 15 روز به سرور نیاز داشته باشید
  2. منابعی که شما نیاز دارید در پکیج های سرور مجازی ارائه نشده

اما در مقابل در سرور ابری:

وقتی شما سرور ابری ایجاد میکنید هزینه ماهیانه آن به شما ارائه می شود اما در اصل شما می توانید در ساعاتی که به سرور نیاز ندارید آن را خاموش کنید و هزینه ناچیزی صرفا برای نگهداری از هارد پرداخت کنید.

مطمئنا در این حالت هزینه شما به نسبت سرور مجازی کمتر خواهد شد و سرور ابری ارزان تهیه کرده اید.

‌نصب سریع، تغییر سیستم عامل و پلتفرم های آماده

سرور ابری به مانند سرور مجازی بعد از سفارش بلافاصله در دسترس است و میتوانید از آن استفاده کنید.

اما تفاوتی که وجود دارد که باعث ایجاد یک مزیت قابل توجه در سرور ابری شده است این است که اگر شما نظرتان تغییر کند و یک سیستم عامل دیگر نیاز داشته باشید دیگر نیاز به تماس با پشتیبانی و یا خرید سرور دیگر نیست.

شما به راحتی در پنل کاربری زیرساخت ابری هایو می توانید سیستم عامل سرور ابری خود را در لحظه تغییر دهید و در ادامه با سیستم عامل جدید کار کنید.

علاوه بر این فرض کنید شما نیاز دارید یک سرور ابری برای اجرای گیت لب و یا راه اندازی یک وب سایت وردپرسی دارید.

در سرور مجازی همه اینها به گردن خودتان است و صفر تا صد راه اندازی و تنظیم پلتفرم مورد نیاز را باید خودتان انجام دهید.

اما با سرور ابری هایو شما به راحتی چند کلیک میتوانید علاوه بر دریافت سرور ابری خود نرم افزار مورد نیازتان را نیز بصورت آماده و کانفیگ شده در ان دریافت کنید.

برای مشاهده تمام پلتفرم های و نرم افزارهای آماده ای که در سرورهای ابری هایو ارائه می شوند به صفحه قیمت و مشخصات سرور ابری مراجعه کنید.

 

نیاز به راهنمایی بیشتر دارید؟
عجله دارید؟ 02156218439
رایگان آموزش ببین - آموزش کار با سرویس های هایو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *