زیرساخت ابری هایو
[dark-light-mode-switch]

محاسبه هزینه ترافیک فقط در سرور ایران

به‌روزرسانی 1402/02/17

به اطلاع می رساند از تاریخ 1402/02/17 هزینه ترافیک دانلودی سرورهای ابری ایران صرف نظر از نسبت مصرف آنها (1 به 10 یا 1 به 1 و…) محاسبه و از شارژ کاربر کسر خواهد شد.

هزینه ترافیک آپلود کاملا رایگان است.

لذا در نظر داشته باشید تولید ترافیک فیک تاثیری در کاهش هزینه سرورهای ابری شما نخواهد داشت و در صورت شناسایی، سرور مسدود خواهد شد.

لازم بذکر است کسب و کارها و کاربرانی که نسبت ترافیک آنها 1 به 10 و یا بیشتر باشد و ترافیک آپلودی مجاز تولید نمایند پس از طی مراحل احراز نوع مصرف، از پرداخت هزینه ترافیک معاف خواهند شد.

جهت برخورداری از این امکان، با بخش پشتیبانی در تماس باشید.

هزینه ترافیک در خبر قبلی اعلام شده است.
به‌روزرسانی 1402/02/04

با توجه به تعرفه جدید اعلامی ترافیک مصرفی زیرساخت کشور و دیتاسنتر از تاریخ 1402/02/04 نرخ ترافیک در سرور های ایران تغییر کرده و به ازای هر گیگابایت دانلود 1,000 تومان می باشد.
لازم به ذکر است ترافیک آپلود هزینه ای ندارد.

نحوه محاسبه ترافیک

محاسبه مصرف ترافیک سرور بدین صورت بوده که در انتهای هر ساعت میزان ارسال و دریافت سرور شما محاسبه شده و در صورت عدم رعایت نسبت 1 به 10 ( 1 در دانلود و 10 در آپلود) به ازای هر گیگابایت ترافیک مصرفی (دانلود) مبلغ 1,000 تومان از شارژ پنل شما کسر خواهد شد.

لازم به ذکر است هرگونه ایجاد ترافیک آپلود فیک جهت ایجاد نسبت ترافیک 1 به 10 ساختگی، از سمت زیرساخت هایو تشخیص داده شده و مبلغ ترافیک دانلودی شما بدون در نظر گرفتن میزان آپلود از شارژ پنل کسر خواهد شد.

در صورت مشاهده مجدد ایجاد ترافیک فیک سرور شما مسدود خواهد شد.

منظور از نسبت 1 به 10 ترافیک مصرفی این است که کاربر به ازای هر 1 گیگابایت دانلود بایستی 10 گیگابایت آپلود از داخل سرور خود داشته باشد.

نکته: اگر نسبت ترافیک مصرفی سرور 1 به 10 باشد هزینه ترافیک آن رایگان است و مبلغی بابت ترافیک از شارژ کاربر کسر نمی گردد.

ترافیک ۱ به ۱ چیست و شامل چه کاربرانی می شود

درصورتی که Send و Receive سرور شما یکسان باشد ترافیک شما 1 به 1 خواهد شد.

این نوع ترافیک معمولا در سرورهایی که از پورت فورواردینگ استفاده کرده اند بوجود می آید.