زیرساخت ابری هایو
[dark-light-mode-switch]

مدیریت و لیست جزیره ها

فهرست مطالب

شاید برای شما هم این سوال به وجود آمده باشد که جزیره چیست و چه مفهومی دارد؟

آموزش ساخت جزیره

اگر بخواهیم خیلی مختصر  و مفید پاسخ داده باشیم باید بگوییم که جزایر هایو درست مانند جزایر واقعی عمل می‌کنند، آن‌ها دارای یک محیط محدود هستند که هیچگونه  ارتباطی با نقاط دیگر که متعلق به شما نیستند برقرار نمی‌کنند.

این مورد سبب افزایش امنیت و آسودگی خاطر شما در استفاده از جزایر هایو می‌شود.

همچنین استفاده از خدمات هایو در قالب جزیره باعث سهولت در مدیریت سرویس‌ها و افزایش راندمان نیز می‌شود.

 

نحوه ایجاد و مدیریت یک جزیره

همانطور که می‌بینید در سمت راست پنل کاربری خود گزینه ای به‌نام «جزیره‌ها» وجود دارد با ورود به این صفحه امکان ایجاد جزیره جدید، مشاهده جزیره‌های ایجاد شده و مدیریت جزیره‌های موجود برایتان میسر می‌شود.

اگر هنوز جزیره‌ای نساخته‌اید خیلی راحت می‌توانید با کلیک بر روی گزینه‌ی «ساخت جزیره جدید» جزیره خود را ایجاد کنید، تنها کاری که لازم است انجام دهید قرار دادن یک نام برای جزیره خود می‌باشد همچنین می‌توانید در همین مرحله برای ‌‌جزیره خود زیر شبکه نیز قرار دهید.

ساخت جزیره جدید

پس از ایجاد جزیره می‌توانید آن را در لیست جزایر خود مشاهده کنید که شامل اطلاعاتی ماننده نام، شماره و تاریخ ایجاد هست که در صورت افزایش تعداد جزایر شما انتخاب نام با معنا می‌تواند کمک شایانی به شما بکند.

در کنار اطلاعات جزیره خود گزینه‌هایی تحت عنوان عملیات  وجود دارد که به اختصار به تشریح آن‌ها می‌پردازیم:

اضافه کردن آی‌پی به جزیره

با ایجاد هر جزیره یک آی‌پی پابلیک در اختیار شما قرار می‌گیرد‌، که به وسیله‌ آن می‌توانید از محیط اینترنت با سرور ابری خود ارتباط داشته باشید.

همچنین با کلیک بر روی این گزینه می‌توانید از هایو، آی‌پی پابلیک جدید گرفته و در «لیست سرورهای ابری » بر روی سرورهای خود از آن استفاده کنید، لیست شدن آی‌پی‌های پابلیک جزیره نیز به شما این امکان را میدهد تا به راحتی آن‌ها را مدیریت کنید.

 

اضافه کردن زیر شبکه

زیر شبکه‌ها رنج‌های آی‌پی‌ خصوصی‌ هستند که در ایجاد سرورهای ابری هایو از آن‌ها استفاده می‌کنیم، این گزینه امکان مشاهده لیست زیر شبکه‌ها، تاریخ ساخت و امکان حذف و نصب آن‌ها را در اختیار شما قرار میدهد.

به طور مثال می‌توانید یک زیر شبکه مختص دیتابیس‌های خود و زیر شبکه دیگر مختص به وب سرورهای خود جهت نگهداری آن‌ها در رنج‌های آیپی متفاوت به صورت مجزا داشته باشید.

 

حذف

همانطور که از اسم آن مشخص است، این گزینه برای حذف یک جزیره به طور کامل به کار می‌رود، توجه داشته باشید که قبل از حذف یک جزیره باید تمام سرورهای مجازی متصل به آن و تمام زیر شبکه‌های مرتبط را حذف کنید.

 

مشاهده ساختار

با استفاده از این گزینه می‌توانید ساختار جزیره خود را به صورت گرافیکی مشاهده کنید، ساختار بدین صورت است که در راس، جزیره و نام آن مشخص شده است.

سپس زیر شبکه‌ها قرار گرفته و در انتها می‌توانید سرویس‌های مرتبط به هرکدام از زیر شبکه‌های خود را به همراه اطلاعات مربوطه مشاهده کنید.

 

مشاهده هزینه

با کلیک بر روی این گزینه می‌توانید هزینه‌های مختص جزیره خود را که شامل هزینه آی‌پی‌های پابلیک و ماشین‌های مجازی شما می‌شود را به صورت ساعتی و ماهانه مشاهده کنید.

اضافه کردن آی‌پی و زیر شبکه -حذف-مشاهده ساختار و هزینه

رایگان آموزش ببین - آموزش کار با سرویس های هایو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *